दमक नगरपालिकाले गर्याे यस्ताे कडा निर्णय : जेठ १ गते बाट पुरै ठप्प

दमक, / दमक नगरपालिकामा अाज बसेकाे बैठकले जेठ १ गतेदेखि लकडाउन गर्ने निर्णय गरेकाे छ ।

बैँक ,सहकारी र वितिय संस्था हप्तामा २ दिन अाईतबार र बुधबार मात्र खुल्ने  दुध, अण्डा बिक्री गर्ने पसल बिहान ५ बजे देखि ८ बजे सम्म मात्र खुल्न पाउने बिज्ञप्तीमा उल्लेख गरिएकाे छ ।

आज दमक नगरपालिकामा बसेको नगरस्तरीय कोभिड क्राइसिस मेनेजमेन्ट कमिटीको बैठकले यातायत, पसल बन्द गर्ने निर्णय भएको हो ।

नगरपालिकाका निमित्त प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत दिनेश न्यौपानेले संक्रमणको दर अत्याधिक उच्च भएपछी नगरपालिका क्षेत्रभित्र कडाईका साथ लकडाउन गर्ने निर्णय भएको बताए । अब अत्यावश्यक, एम्बुलेन्स, प्रेस बाहेकका अरु यातायातका साधन, बजार, तरकारी पसलसम्म बन्द हुनेछन्, उनले भने, प्रभावकारी रुपमा बन्दाबन्दी कार्यान्वयन हुने छ ।

दमकमा निषेधाज्ञा अवज्ञाको क्रम बढेसँगै स्थानीय सरकारले प्रभावकारी रुपमा बन्द गर्ने निर्णय गरेको हो । दमक नगरपालिकाका प्रमुख रोमनाथ ओलीले नागरिक स्वयं सचेत नभइ संक्रमण नियन्त्रण गर्न कठिन भएको बताए । उनका अनुसार दमकमा जेठ १ देखि ७ सम्म पूर्ण रुपमा बन्द हुने छ ।

Facebook Comments Box

                     

अरुपनि