दोमुखामा २ करोड ५० लाख बजेट बिनियोजन

दमक । झापाको शिवसताक्षी स्थित दोमुखा धार्मिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको बिकासको लागी २ करोड ५० लाख बजेट बिनियोजन भएको छ ।
शिबसतक्षी १० स्थीत दोमुखा धार्मिक पर्यटकीय क्षेत्रको नबौ बार्षिक साधरण सभा तथा चिल्ड्रेन पार्कको उद्घाटन कार्यक्रममा सो कुराको जानकारी गराइएको हो । दोमुखा धार्मिक तथा पर्यटकिय क्षेत्रको बिकास र प्रर्बधनको लागी तिनै तहको सरकारले काम गरिरहेको र यसको दिगो बिकासको लागी २ करोड ५० लाख बिनियोजन गरिएकोले भोइसकेकोले अब बिकासले गतिलिने झापा क्षेत्र नम्बर ४ का संघीय सांसद एलपी साँवाले बताउनुभयो । यस क्षेत्रमा बर्षिक झण्डै १५ लाख पर्यटकले अवलोकन गर्ने गरेको दोमुखा धार्मिक पर्यटकीय क्षेत्र बिकास समितिका अध्यक्ष धनकुमार लावतीले जानकारी दिनुभयो ।
पुर्ब पश्चिम राजमार्गको माइधार देखि ६ किलोमिटर उत्तर तर्फ रहेको दोमुखा धार्मिक पर्यटकिय बिकास क्षेत्र कनकाई नहर सिंचाई आयोजना साथै प्राकृतिक रुपले समेत रमणिय रहेको छ । आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटकलाई लक्षित गरि निर्माण गरिएकोे चिल्ड्रेन पार्क सम्पन्न भएको छ सो पार्क नगरपालीका बाट ५० लाख र प्रदेश सरकार बाट ५० लाख गरि जम्मा १करोडरुपैयाको लागतमा सम्पन्न भएको हो ।त्यसै गरि संस्थाको नबौ साधरणसभामा ३० लाख ७६ हजार ३ सय ६६ रुपैयाको बार्षिक प्रतिबेदन अध्यक्ष धनकुमार लावतीले प्रस्तुत गर्नु भएको थियो ।

Facebook Comments Box

                     

अरुपनि